Hlavní strana

Z thewoodcraft.org
Přejít na: navigace, hledání

Přečtěte si…
REBEL S HLAVOU V OBLACÍCH. Miloš Seifert (1887-1941), život a dílo. je kniha, která přibližuje jednu z nejvýznamnějších osobností woodcraftu 20. století - osobu zakladatele českého woodcraftu, Miloše Seiferta (1887-1941). Autor shromáždil množství dosud zcela neznámých nebo i opomíjených faktů i dokumentů, které poskytují ucelený obraz nejen o samotném Seifertově životě, ale zároveň mapuje historii předválečného woodcraftu v Československu. Monografie obsahuje jako ilustrační doprovod několik set unikátních dobových fotografií. Kniha by neměla chybět v knihovničce všech, kteří se zajímají o kořeny Lesní moudrosti i dalších hnutí mládeže u nás.
Woodcraft 
v původním slova smyslu představuje znalosti a zkušenosti potřebné pro dlouhodobý pobyt v přírodě s maximálním komfortem.
Woodcrafterské hnutí 
bylo iniciováno spisovatelem a woodcrafterem Ernest Thompson Setonem. Woodcraft využil jako základní motivační program pro sebevýchovu chlapců. Cílem této sebevýchovy je nezávislý občan žijící podle přirozeného práva v moderní občanské společnosti.
The Woodcraft League - Liga lesní moudrosti 
je sdružení co se stará o zachování jednotných měřítek tohoto motivačního programu který využívá při práci s mládeží.
Novinky z archivu Zkontrolováno

book 1922.djvu –600
book 1922.djvu –599
book 1922.djvu –597
book 1922.djvu –596
book 1922.djvu –594
book 1922.djvu –593
book 1922.djvu –591
book 1922.djvu –590
book 1922.djvu –588
book 1922.djvu –587
book 1922.djvu –585
book 1922.djvu –584
book 1922.djvu –582
book 1922.djvu –581
book 1922.djvu –579

sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –34
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –35
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –30
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –31
tales 1921.djvu –237
tales 1921.djvu –238
tales 1921.djvu –236
tales 1921.djvu –250
tales 1921.djvu –253
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –45
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –44
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –43
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –42
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –27
sbornik 100 vyroci narozeni ms.djvu –28

Zpracované knihy a dokumenty jsou dostupné přes Index


Nová monografie o Miloši Seifertovi mapuje i historii woodcraftu u nás Kategorie: Main, News
obálka knihy 2017
REBEL S HLAVOU V OBLACÍCH. Miloš Seifert (1887-1941), život a dílo. je kniha, která přibližuje jednu z nejvýznamnějších osobností woodcraftu 20. století - osobu zakladatele českého woodcraftu, Miloše Seiferta (1887-1941). Autor shromáždil množství dosud zcela neznámých nebo i opomíjených faktů i dokumentů, které poskytují ucelený obraz nejen o samotném Seifertově životě, ale zároveň mapuje historii předválečného woodcraftu v Československu. Monografie obsahuje jako ilustrační doprovod několik set unikátních dobových fotografií. Kniha by neměla chybět v knihovničce všech, kteří se zajímají o kořeny Lesní moudrosti i dalších hnutí mládeže u nás.
 • Autor: Tomáš Studenovský, obálka: Tomáš Macek.
 • 352 stran, vydala LLM jako 16. svazek edice LES, ISBN 978-80-9045-679-2.
 • cena: 270,- Kč, možno zakoupit na http://www.ligalesnimoudrosti.cz/cs/book/rebel-s-hlavou-v-oblacich-89
  Svitek Kategorie: Archiv, Main, Svitek
  Základním manuálem organizovaného woodcrafterského hnutí je Svitek březové kůry. V něm Ernest Thompson Seton představil základní organizační schéma pro woodcrafterské kmeny a motivační program, který využívá přirozené touhy jednotlivce vyniknout a dosáhnout uznání. Tato stránka podává zevrubný přehled o tom, jak se vyvíjel a jakým způsobem byl publikován.
  Keny – Jak převádět text do elektronické formy Kategorie: Kenyho, Main
  Stránka jako je tato, mívá výsledek OCR tak špatný, že je mnohem rychlejší ji manuálně přepsat, než opravit výsledek OCR.

Tato wiki vznikla mimo jiné jako pracovní prostor pro zpracování a následnou veřejnou publikaci unikátních woodcrafterských materiálů.

Většinou jde o texty, které jsou už v originále v děsuplné kvalitě. Jen pro ilustraci zde uvádím na ukázku jednu ze stránek Hlasatele.

Zpracování takového materiálu pomocí OCR je velmi obtížné a vyžaduje značný podíl lidské práce. Pro jednoho člověka je to práce přímo Sisyfovská. Ovšem čím víc lidí se na ní podílí, tím rychleji se udělá a výsledkem je text, který lze nejenom bez problémů číst, nebo vyhledat. Ale také "prohnat" on-line překladačem.

Při korektuře textu zpracovaného přes OCR je třeba řešit některé specifické problémy. Čas od času v něm narazíte na neobvyklé znaky a každý jistě ocení, když na výsledku jeho práce spočine okem také někdo jiný, kdo odhalí případný překlep, doplní odkaz, nebo vloží poznámku.

Obsah tohoto článku je tedy určen pro všechny, co se chtějí také svým dílem na tomto procesu podílet.
Miloš Seifert - Woowotanna 130 let od narození Kategorie: Main, News
V neděli 8. ledna se uskutečnila v Bechyni pietní akce ke 130. výročí narození zakladatele československé Ligy lesní moudrosti a propagátora woodcrafterského hnutí Miloše Seiferta - Woowotanny.
Uspořádat tuto akci, napadlo během loňského podzimu Tuwanakhu. Oslovil účastníky setkání, které se konalo u příležitosti stého výročí Seifertova narození na témže místě r. 1987: Hiawathu, Biminijiho a Logana. Tenkrát patřili k zástupcům nové woodcrafterské generace. Liga lesní moudrosti neexistovala - byla rozpuštěna r. 1948 - a do jejího obnovení zbývaly ještě dva roky, ovšem právě jejich přítomnost byla tehdy signálem, že Miloš Seifert přeci jen svým dílem překonal svou smrt.
Účastníci pietního aktu ke 30. výročí narození Miloše Seiferta

Tentokrát se nás sešlo deset. Hřbitov byl zasněžen, jako před třiceti lety. Po položení věnce u Seifertova hrobu každý z nás několika slovy objasnil čím pro něj Miloš Seifert byl, co ho přimělo k účasti, a jak vidí Seifertův odkaz do budoucna. Ve mně osobně asi nejvíc souzněl Tokaheya, pro kterého bylo cílem akce především lépe poznat osobnost Miloše Seiferta, aby věděl jak ho přiblížit nejmladší generaci kmene Walden.

Poté Rafal zapálil třením dřev svíci, kterou Oskenonton položil na Seifertův hrob.

Symbolicky jsme se rozloučili se Seifertem Modlitbou kmene Omaha a za vzdáleného znění poledních zvonů se přesunuli ke společnému obědu na Bechyňské náměstí, kde v restauraci akce pokračovala debatou.
Keny – Internetová komunikace Kategorie: Kenyho, Main
Jak vzájemně komunikovat a při tom se vzájemně neprudit?

Zaregistrujte se

Je to nejsnazší cesta pro zajištění této wiki s obsahem, který vás zajímá. Zároveň tím získáte možnost, aby vás mohli kontaktovat ostatní uživatelé, aniž by k tomu nezbytně potřebovali znát váš e-mail – vaše soukromí zůstane zachováno. Více viz Nápověda:Zprávy uživatelům.

Keny (diskuse) 16. 11. 2016, 18:06 (CET)

Upozornění Žádost o založení účtu ještě neznamená automatické schválení. Součástí formuláře je políčko "Další poznámky" – je určeno pro důvěrné informace, které se nikde jinde nezobrazí. Uvidí je pouze ten, kdo bude založení vašeho účtu schvalovat. Sem můžete uvést co jste zač, pokud nechcete aby byla tato informace po schválení publikována veřejně v rámci vaší uživatelské stránky.

Nezapomeňte, že na e-mail, který použijete při registraci vám přijde po schválení dočasné heslo, ovšem registrace bude plně funkční až poté co po jejím schválení uplyne bezpečnostní interval (cca 3 hodiny). Se změnou hesla na jiné tedy musíte vyčkat.


Více článků najdete v rámci kategorií do kterých články patří.