Hlavní strana

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search
Read it…
REBEL S HLAVOU V OBLACÍCH. Miloš Seifert (1887-1941), život a dílo.

je kniha, která přibližuje jednu z nejvýznamnějších osobností woodcraftu 20. století - osobu zakladatele českého woodcraftu, Miloše Seiferta (1887-1941). Autor shromáždil množství dosud zcela neznámých nebo i opomíjených faktů i dokumentů, které poskytují ucelený obraz nejen o samotném Seifertově životě, ale zároveň mapuje historii předválečného woodcraftu v Československu. Monografie obsahuje jako ilustrační doprovod několik set unikátních dobových fotografií. Kniha by neměla chybět v knihovničce všech, kteří se zajímají o kořeny Lesní moudrosti i dalších hnutí mládeže u nás.
Woodcraft 
the original meaning of this word is: knowledge and experience needed for life in the wilderness with the maximal comfort.
The Woodcraft movement 
was initiated by the writer and woodcrafter Ernest Thompson Seton. Seton´s aim was to use woodcraft as a basic incentive program for self-education. The purpose of this self-education is to bring up an independent citizen living according to the natural law in the modern civil society.
The Woodcraft League 
is an association whose role is to guarantee common standards of this incentive program and use it when working with young people.
News from archives Proofread

Manual of the Woodcraft Indians 1915 (kniha)
Ernest Thompson Seton a biographical sketch, 1925 (book)
The Birch-bark Roll 1907 (kniha)
The Woodcraft Manual for Boys: The Fifteenth Birch-Bark Roll (kniha)
Birch Bark Roll (proof) 1916 (kniha)
book 1912.djvu –384
The Birch-Bark Roll 1906 (kniha)
Boy Scouts of America 1910 (kniha)
On the TOTEM-BOARD No.1 Sep. I; 1917
Boy scouts: Indyanizm w wychowaniu (1912)
Indián: Vypravování u táborových ohňů. (1923)
boufall.djvu –45
boufall.djvu –39
boufall.djvu –47
boufall.djvu –48

roll 1915.djvu –128
ets biographical sketch 1925.djvu –30
roll 1917.djvu –370
roll 1915.djvu –127
roll girls 1916.djvu –66
svitek 1925.djvu –255
roll 1906.djvu –71
roll 1910.djvu –208
totem-board 1917-09.djvu –3
boufall.djvu –38
boufall.djvu –37
boufall.djvu –36
boufall.djvu –35
boufall.djvu –34
boufall.djvu –29

This is an overview of a pages, which were recently reworked.
For a full list of books and documents from the archives is available via
Index


Keny – Uživatelské stránky Categories: Kenyho, Main
Pro každého uživatele, který je registrován do této wiki, jsou k dispozici drobné, na první pohled neviditelné fígle, díky nimž lze využívat tuto wiki i pro svou osobní prezentaci.

  • Tento článek popisuje jak může tato wiki fungovat jako blogovací systém.
  • Jak si můžete pod článkem aktivovat, či deaktivovat diskuzi - jediný prostor, skrz který mohou ke zdejšímu obsahu přispět i neregistrovaní návštěvníci.
  • A také jakým způsobem se publikují články na hlavní stránce.

Text který se vytáhne z textu pouze pro zobrazení v rámci seznamu na hlavní stránce A tento se vytáhne v obou případech


Keny – Zpracování PDF bez textové vrstvy do DjVu souboru s textovou vrstvou Categories: Kenyho, Main
Jak jste možná již zjistili, zdejší archív má většinu vícestránkových dokumentů ve formátu DjVu. Proč to tak je, pochopíte když se s tímto formátem blíže seznámíte. Z laického hlediska je důležitá především ta informace, že DjVu soubor, vytvořený ze stejného naskenovaného materiálu je mnohonásobně menší než soubor v PDF.

Kromě toho DjVu používá technologie, díky kterým lze s takovými soubory mnohem komfortněji pracovat. Tady s nimi pracuje především zdejší knihovna, ale pro mobilní zařízení existují aplikace které umožňují DjVu soubory odsud stažené bez problémů číst na mobiech a čtečkách.

Tento článek je ale určen především pro ty, které zajímá jakým způsobem a jak rychle se takový soubor udělá.
Keny – Jak převádět text do elektronické formy Categories: Kenyho, Main
Stránka jako je tato, mívá výsledek OCR tak špatný, že je mnohem rychlejší ji manuálně přepsat, než opravit výsledek OCR.

Tato wiki vznikla mimo jiné jako pracovní prostor pro zpracování a následnou veřejnou publikaci unikátních woodcrafterských materiálů.

Většinou jde o texty, které jsou už v originále v děsuplné kvalitě. Jen pro ilustraci zde uvádím na ukázku jednu ze stránek Hlasatele.

Zpracování takového materiálu pomocí OCR je velmi obtížné a vyžaduje značný podíl lidské práce. Pro jednoho člověka je to práce přímo Sisyfovská. Ovšem čím víc lidí se na ní podílí, tím rychleji se udělá a výsledkem je text, který lze nejenom bez problémů číst, nebo vyhledat. Ale také "prohnat" on-line překladačem.

Při korektuře textu zpracovaného přes OCR je třeba řešit některé specifické problémy. Čas od času v něm narazíte na neobvyklé znaky a každý jistě ocení, když na výsledku jeho práce spočine okem také někdo jiný, kdo odhalí případný překlep, doplní odkaz, nebo vloží poznámku.

Obsah tohoto článku je tedy určen pro všechny, co se chtějí také svým dílem na tomto procesu podílet.
Willy – Články na bushcraft-portal.sk Categories: Main, Willyho
Je tomu dva roky, co jsem nabídnul Willymu, že sem postupně umístím jeho články, které od r. 2013 publikuje v rámci portálu http://bushcraft-portal.sk

Jak se postupem času ukázalo, byl to velký slib. Zpracování textu, včetně obrázků, aby to nějak vypadalo, není jen tak. A já svými silami ani zdaleka nestačím uspokojit tak plodného autora jakým je on.

Do dnešního dne již napsal bezmála sto příspěvků - v následujícím seznamu ani zatím nejsou všechny podchyceny. Ale časem snad budu moci svůj slib splnit. Prozatím tedy uvádím, kromě těch co jsou již zpracované a na které naleznete odkazy, alespoň jejich seznam… Keny


Keny – Příprava XCF souboru pro konverzi do DjVu Categories: Kenyho, Main
Většina dokumentů, které jsou k nalezení na tomto webu – obrázky, DjVu soubory, PDF soubory, atp. – je zpracována pomocí open source nástrojů. Nejde jen o to, že myšlenka open source je woodcraftu z principiálního hlediska blízká. Open source nástroje nabízí v současné době širokou paletu možností při zpracování digitalizovaného obrazu, aniž by bylo nutné platit za užití licencovaných komponent.

V následujícím postupu na konkrétních příkladech demonstruji, jakým způsobem lze připravit soubor, vhodný ke konverzi do DjVu formátu. Formát XCF umožňuje s naskenovaným dokumentem bezpečně pracovat, aniž by při hledání optimálního postupu došlo ke ztrátě obrazové informace.

Jak z tohoto typu souboru získat DjVu dokument tento je popsáno v článku o Zpracování PDF bez textové vrstvy do DjVu souboru s textovou vrstvou
More articles you can be found in the categories to which they belong.