Stránka:vatra-24-1.djvu/12

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search
Tato stránka byla zkontrolována


Continue from page 11

Dnes Pražská jednota jeví se jako ucelená rodina, duch její vane ze tří lovišť kmenů a kolébá naději příští velké práce. Sněmem v Čechově údolí bylo zahájeno období větších činů, jichž budete všichni svědky. V osmi družinách to klokotá nedočkavostí, aby už radost vyvřela ven a zahalila všecko svou láskou a zasypala rudými květy ze samých srdcí.

Kronika domluvila.

V minulých číslech obou ročníků Vatry je mnoho zpráv o životě pozdějším, ty nechť jsou doplňkem tohoto.

Pět let bojujeme za nový, lepší a spravedlivý život.

S pevnými čely, zlatí hoši, a široce, široce rozpjatými pažemi, dále k slunci. Vy dívky, jich sestry, jásejte zpěvem a krásou slov na této cestě svých bratří. Vše se má jednou radovati z našeho života, nezapomeňte!

STARÝ PÍSMÁK.

SOCIÁLNÍ POSLÁNÍ JUNÁKOVO.

Kdož by dnes ještě pochyboval, že skauting — označujeme-li tím slovem Lesní Moudrost i skauting – není novou výchovnou složkou poválečných generaci? Není jí jen proto, čeho si cení nejvíce konservativní vůdci: že přináší velké plus v tělesném vývoji národa. Pokrokový člověk musí býti naplněn nejžhavějším přáním, aby ruku v ruce s ozdravováním tělesným kráčela mládež vstříc i jasnému duchovnímu růstu.

Příroda a volnost musí rozradostňovat duše, musí otevírat oči dokořán, proč to a ono je tak a ne jinak, a jak by měl vyhlížet ..text continues