Stránka:kz-46.djvu/32

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search
Tato stránka byla ověřena


Continue from page 31

Maugli a pod.

Když má být někomu udělena přezdívka, náčelník napíše občanské jméno na jeden kousek březové kůry a přezdívku na druhý. Na sněmu nebo slavnostním pow-wow (poradě), hodí náčelník pásek březové kůry s občanským jménem a udělí bratrovi jméno nové. Člen si pak sám zvolí osobní znak, kterého bude užívat. Za dlouhodobou činnost v LČSW a ve vudkrafterském hnutí může Výbor pro pocty uděliti zasloužilému členu, který dosáhl aspoň hodnosti Junácké, lesní jméno.

KROJ

Každý nechť se řídí při volbě svého ošacení zásadami účelnosti a hygieny.

Dobře víme, že krojem se nedá propagovati moudrost. Ale kroj a vůbec jakákoliv věc formální věc může dovršovati soulad rázovitost života.

Po dlouholetých zkušenostech dospěli jsme k nejvhodnějšímu řešení vudkrafterského kroje. Zvolili jsme dva druhy kroje. Jeden, který nosíme na schůzky a výlety apod., nazýváme „Junácký“, a druhý, který se svou originalitou hodí jen do vudkrafterských táborů - tj. kroj táborový.

Je pravdou, že každý si nebude moci opatřiti vše, o čem je zde psáno najednou, ale každý hoch má pro turistiku vhodné kalhoty a za čas si může našetřiti na vudkrafterskou halenu i jiné potřeby.

Je starostí každého náčelníka, aby členové jeho kmene měli kroj a aby se vhodným způsobem opatřily nutné věci i těm, kteří nemají dosti prostředků. (Dělá-li se něco hromadně, vždy to přijde laciněji.)

JUNÁCKÝ KROJ

V létě nosí muži i ženy olivově zelenou halenu, která má tyto součásti:

1. Otevřený apačský límeček.

2. Šněrování. ..text continues