Henry William Herbert

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search

Henry William Herbert (⁕ 7. April 1807, Londýn, UK – † 17. May 1858, New York, USA) psal literárním pseudonymem Frank Forester, spisovatel, básník, historik a novinář pocházející z Anglie.

frank forester 1854.jpg

Jeho dědečkem byl Henry Herbert, 1 Earl of Carnarvon, [1] který sám panství zdědil po svém strýci. To však v případě Henryho Williama Herberta nebylo pravděpodobné, protože jeho strýc který zdědil panství a titul měl dva syny.

K tomu aby se v Anglii prosadil moc šancí neměl, proto v roce 1831, pod skončení studí emigroval do USA. Prvních osm let pak působil v New Yorku jako profesor řečtiny a latiny. Měl rozsáhlé historické znalosti a byl také jako pravý anglický šlechtic vášnivým lovcem. Napsal i několik historických románů.

V roce 1833 založil měsíčník American Monthly Magazine a později, pod pseudonym Frank Forester, který začal používat od roku 1839, začal psát články pro magazín American Turf.

Dle dobových svědectví to byl velice vášnivý muž, kterému by zřejmě v současné době diagnostikovali maniodepresivní psychózu.

Dvakrát se oženil. Poprvé v roce 1839 ale na jaře 1844 mu manželka zemřela a půl roku na to i dcera. Zůstal mu ještě malý syn, kterého odeslal studovat do Anglie, odkud se však již nevrátil.

Podruhé se oženil o 15 let později, ale krátce na to se dostal do deprese a jeho žena od něj tři měsíce po svatbě utekla.

Herbert uspořádal poslední večeři pro nejbližší přátele, aby se s nimi rozloučil. Na jeho pozvání však reagoval pouze jeden – jeho žák, Phillip Hone Anthon. Po jeho návštěvě 17.května 1858 ve 2:00 ráno si 51 letý Henry William HerbertFrank Forester před velkým zrcadlem prostřelil srdce.

V r.1879 vydal Fred E. Pond, pod svým literárním pseudonymem William Wildwood výbor z jeho článků pod názvem Frank Forester's Fugitive sporting sketches[2]. Součástí knihy jsou i jím sepsané Herbertovy memoáry.

Odkazy

https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_William_Herbert


  1. Dědečkovo panství Highclere Castle, kde Henry William Herbert nepochybně před emigrací do USA trávíval svůj volný čas, tvořilo hlavní kulisu seriálu Panství Downton.
  2. WILDWOOD, William:Frank Forester's Fugitive sporting sketches. F. E. Pond: Westfield, Wisconsin, USA. 1879