Edgar M. Robinson

Z thewoodcraft.org
Přejít na: navigace, hledání
Edgar M. Robinson na fotografii z r. 1901, kdy dokončil své studium na Springfields College
Edgar M. Robinson na fotografii z ročenky Springfield College 1931, kdy odcházel z vedení tábora Massasoit do důchodu a byl jmenován čestným ředitelem pracovních kurzů pro chlapce.

Edgar Munroe Robinson (* 1867 St. Stephen, New Brunswick, CA – † 9.4.1951 Springfield, Massachusetts, USA) přední člen organizace Y.M.C.A., kde působil od roku 1898 nejprve jako předseda Komise pro práci s mládeží, a od r. 1900 jako tajemník Mezinárodní komise Y.M.C.A. pro práci s mládeží. Propagoval Setonův woodcrafterský program, koedukaci a rodinné programy.

V roce 1941 sepsal dvě práce, jimiž chtěl po 40 letech připomenout vůdčí roli Ernesta Thompsona Setona při vzniku BSA:

Kromě těchto dvou prací je z Robinsonovy pozůstalosti v archivu Springfield College zajímavý ještě dokument Finding Aid: Edgar M. Robinson Papers, se soupisem jeho pozůstalosti zde uložené a soubor Robinsonovy korespondence, která se bezprostředně týká jeho výše uvedené práce o počátcích BSA. Kromě dopisů od Robinsona obsahuje také listy od E.T.Setona, Baden-Powella, Dana Bearda aj.

Byl ženat. Je ho manželka Serena Robinson (* 1880 - † 1967) (rozená Truman) udržovala po jeho smrti písemný kontakt se Springfield College do r. 1965.

Jejich společný náhrobek v Hillcrest Park Cemetery, Springfield, Massachusetts, USA

Odkazy