kmen Trapper (Ostrava)

Z thewoodcraft.org
Přejít na: navigace, hledání

Kmen Trapper lze jako jeden z mála kmenů organizace Woodcrafter ČR s čistým srdcem označit za woodcrafterský.

Kmen založil Richard Dvorský - Max se skupinou středoškoláků v roce 1990.

Během letního táboření v r. 1991 nedaleko Norberčan je navštívil Aleš Kapica - Keny Otter, který se nedlouho předtím vrátil z vojny a navázal s jeho členy dodnes trvající přátelské vztahy. Max tehdy řešil otázku, kdo z chlapců převezme náčelnickou štafetu. Funkci náčelníka nakonec převzal Jan Klečka - Žabák. Kmen měl tři družiny.

Velice aktivním členem byl Filip Vysloužil - James. Bohužel v následujícím roce 1992 tragicky zahynul během přípravy finále celotáborové hry. Což do určité míry poznamenalo další vývoj. Vedení jeho družiny se ujal jeho kamarád ze školy Itanka z ligového kmene Šedí vlci (Valašské Meziříčí), který se rovněž účastnil tohoto tábora.

Kmen jezdíval během roku na kratší výpravy do Beskyd a na víkendové pobyty do Jeseníků a využíval tábořiště E.T.Seton klubu v katastru Horní Životice. Původně to byl klasický kmen oddílového typu, ale velice záhy se transformoval ve skupinu dospívajích a dospělých, která přerušila s organizací Woodcrafter ČR veškeré vazby.

Během let se tato skupina prolnula s dalšími skupinami bývalých členů LLM, i neorganizovaných woodcrafterů a vytvořila společenství rodinného typu, které stojí zcela mimo organizace.