Leonard S. Clark

Z thewoodcraft.org
Přejít na: navigace, hledání

Leonard S. Clark[1] - Broken arm (15.2 1892 - 1984) se narodil jako první dítě George P. Clarka a jeho ženy Alice Sawtell Clark na Bible street v Greenwichské části Cos Cob. Měl pět sourozenců – Marii, George D., Charlese, Letitii a Roberta.

V roce 1902 byl jedním z chlapců, které Seton pozval do Wyndygoulu, kde založili první woodcrafterský kmen Sinawa.

Po základní škole navštěvoval Greenwich High School, a ve svých 19 letech (r. 1911) začal pracovat pro firmu Drinkwater[2] na Railroad Avenue.

Při sčítání 1935 byl ženatý s Clytie V. Clark (za svobodna Rice) z Massachusetts, kterou si vzal r. 1914. Clytie pracovala jako zdravotní sestra v Greenwich Hospital.

V roce 1942, po vstupu USA do 2. světové války, byl vyreklamován ze služby v armádě pro vysoký věk (bylo mu 50 let). Tehdy bydlel stále ve Fairfieldu (část Greenwiche).

Leonard byl veřejně činný v mnoha spolcích (mj. byl ředitelem greenwichské nemocnice, historické společnosti Greenwiche a také v rámci Y.M.C.A)

20. ledna 1975 s ním na toto téma udělal u něj doma na West Elm Street interview Penny Bott pro Spolek přátel Greenwichské knihovny (Friends of The Greenwich Library).

Zemřel r. 1984, ve věku 92 let.
  1. S. ve jménu je počáteční písmeno příjmení jeho matky – Sawtell
  2. U této firmy pracoval až do svého odchodu do důchodu, kdy byl jejím vlastníkem a zároveň prezidentem.