Diskuse s uživatelem:Gryf
Welcome to thewoodcraft.org! We hope you will contribute much and well. You will probably want to read the help pages. Again, welcome and have fun! Keny (diskuse) 12. 12. 2013, 12:51 (UTC)
Ahoj Rafale
Tlumaczenie tresci
Wybacz, ale wrocilem twoje tlumaczenie tekstu na glownej stronie do poprzedniego stanu. Z tego powodu, ze tlumaczenie nie znaczy pisac zamiast tlumaczenia calkiem inny tekst. To nie jest Wikipedia, gdzie sa jezykowe wersje na siebie nie zalezne. To, co chciales napisac, zamiast tego co jest tam teraz, nalezy na inna strone, ktora jeszcze nie istnieje. Strona glowna, to jest wstep - i nie sama tresc. Jezeli uwazasz, ze by tekst mial byc inny, to trzeba najpierw zmiany zaproponowac na dyskusyjnej stronie. Twoj tekst nie odpowiada sensu tego co jest napisano po czesku ani po angielsku, dla tego nie mógl zostac tak jak byl napisany.
Testovací sekce
Zadaniem strony thewoodcraft.org jest propozycja obszaru współpracy dla wszystkich zainteresowanych Puszczaństwem(Woodcraft) bez względu na przynależność organizacyjną.
Celem nie jest konkurencja z funkcjonującymi stronami puszczańskimi. Planujemy zgromadzić w jednym miejscu puszczańską literaturę, materiały historyczne, informacje o historii i rozwoju ruchu puszczańskiego jak również o ludziach dla których Puszczaństwo było albo jest ważną częścią ich życia.
Chcemy aby system strony w przyszłości funkcjonował jako optymalne miejsce do współpracy woodcrafterów z różnych stron świata.
W przeciwieństwie od innych CMS systemów, każdy zarejestrowany i zalogowany użytkownik może tworzyć treści według własnego uznania i redagować strony. Z systemem Mediawiki na podstawie którego funkcjonuje ta strona z pewnością spotkaliście się na Wikipedii. Idee systemu są następujące:
- Każdy jest odpowiedzialny za redakcje, których dokonał.
- Wszelkie zmiany redakcyjne są rejestrowane to znaczy, że można łatwo sprawdzić kto, kiedy i gdzie wykonał działania. Bez trudu można cofnąć redakcję, która jest niedbała lub błędna.
- Uczestniczycie w tworzeniu wspólnego dzieła w każdej nawet najmniejszej zmianie, która ma na celu podniesienie jakości materiału.
- Jest to najprostsze rozwiązanie jak zaprezentować siebie, środowisko, szerokiej publiczności i jednocześnie dbając o własną dyskrecję i zachowując anonimowość.
Dlaczego tak ważne jest rejestrowanie i logowanie użytkownika?
1. W trakcie rejestracji należy podać aktywny e-mail, na który przychodzi hasło po weryfikacji przyszłego użytkownika. Na podany adres będą przychodzić informacje o zmianach na obserwowanych stronach albo nowe hasło w przypadku utraty starego.
2. Obowiązkowa rejestracja służy jako prewencja przed anonimowymi wandalami.
Zaletą zalogowanych użytkowników jest to, że mogą tworzyć nowe strony z własnymi pomysłami. Każda strona chroniona jest również w ten sposób, że jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. I tak na przykład przetwarzane materiały których nie możemy całkowicie udostępnić ze względu na ochronę praw autorskich. Do tych materiałów mają dostęp tylko osoby, które przyczyniły się do ich nabycia albo pracują nad nimi w ramach portalu www.thewoodcraft.org
Dlaczego domena thewoodcraft.org?
Rzecz jasna domena woodcraft.org byłaby oczywiście w tym przypadku bardziej korzystna, jednakże blisko dwa miesiące po rejestracji w październiku 2001 r. domeny woodcraft.cz domenowi spekulanci zarejestrowali domenę, która obecnie ze względu na astronomiczną kwotę jest niedostępna.
Dyskusje i tematy
Jak napisalem w dyskusji Diskuse:skupina:polska. Strony dyskusyjne sie dotzycza zawsze tresci stron. To znaczy ze jak chces s kimsz rozmawiac, uzywas do tego dyskusyjna strone uzytkownika, tak jak ja teraz.
Jest na uwage uzytkownika, ktore tematy zostana zachowane, i ktore usunie. Dla tego usunolem czesc naszej rozmowy. Nie miala nic wspolnego s trescia strony skupina:polska i uzyciem tej strony.
Teraz ci sie moze wydaje edytacja tych stron zkomplikowana, ale nie jest tomu tak. Jest to trywialne a ja uzywam tej syntaxe naprzyklad jak pisze maily, albo dokumentacjem bo jest to czysty tekst, ktory zawsze wyglada tak samo. To jak jest interpretowany jest sprawa wiki, albo innego klienta. Na forach dyskusyjny sie tez uzywa takich znaczek.
Istnieje tez rozszerzenie, ktore by zrobilo dyskusje wiecej intuitywne, ale dotad to nie bylo potrzebne a jest s tym polaczane wiele punktow, ktore by mialy za efekt degradacje wykonu servera. Dla tego sie takich rozszerzen ostrzegam a nie uzywam ich. Dla mnie to jest przede wszystkim komplikacja przy aktualizacji wiki na wysza wersje.
– Keny (diskuse) 12. 10. 2020, 20:13 (CEST)
Leśne junactwo
Dobra robota. Jen tak dalej! Na stronie Index:bw-tom3.djvu mozes widziec aktualny stan opracowania. Mozes na niej tez zauwazyc link na single-page strone na ktorej jest ksiega w calosci: Leśne junactwo, 1993 (księga). Prozse ze bys zauwazyl link na dotad nie istniejaca strone Leśne junactwo, 1993. Zaloz ja! Jak ma wygladac tresc, mozes sie zainspirowac na stronie Kniha o woodcraftu, 1995. Tam by miala byc zadokumentowana perypetja powstania tej ksiegy. Wiem, ze ty chyba nie znas wiele okolicznosci. To moge ci powiedzec. Pomysl wydac ta ksiege powstal tak, ze uzyskalem czeski oryginal i dodalem go Milanie s tym, ze by bylo swietne, jak by ta ksiega byla przetlumaczona. Na podstawie tego nawiazal Milan kontakt s Ruskem i tak powstala ich wspolpraca. To bylo jescze przed tym, co Milan nawiazal kontakt z Wyrwalskim Keny (diskuse) 10. 3. 2021, 10:16 (CET)
Komunikacja w ramach grupa polskich czlonkow thewoodcraft.org
Przyjacielu, chcialem podac wiadomosc, ze wast juz z Polski czterech a to jest okazja do tego, ze by mialo sens zorganizowac on-line spotkanie, przez ktore bysmy mogli wspolnie zkonzultowac sprawy, ktore by mogly byc interesujace nie tylko dla ciebie.
Wlasnie dla ulatwienia komunikacji nainstalowalem dzis rozserzenie, ktore umozliwia jednym razem zapisanie wiadomosci do grupy uzytkownikow. Bardzo bym chcial, ze by tutaj bylo miejsce dla Polakow zainteresowanych pusczanstwem, przez ktore by mogli wspolnie wymieniac informacje i nie tylko korzystac z literatury tutaj zawieszone. Ale tez tworzyc materialy nowe, i we wspolnych dyskuzjach ksztalcic swoja wiedze na temat pusczanstwa – woodcraftu, i nawiazywac kontaktow miedzy soba. Pozdrawia – MediaWiki message delivery (diskuse) 12. 3. 2021, 20:46 (CET)
Wspolna rozmowa przez jit.si
Chlopaki, proponuje na wtorek, 19:00 godzine wspolna wideokonferencje przez adres https://meet.jit.si/keny
Nie bede zadnego hasla, tylko chyba zaktiwizuje "czekanie w przedsali". Glownym celem jest ustalic regule i mechanismy ze by bylo jasne jak sie co robi. Jest tutaj duzo manualow, ale glownie po czesku. Mniej wiecej z uzyciem translatora byscie mogli dac siebie rady. Z konferencji przez jit.si chce korzystac przedewszystkim dla tego, ze mozemy wspolnie obejrzec jak okna z wiki a ja bede mogl wyjasniac jak sie co robi. Takze zbierajcie temata, ktore was mecza i we wtorek! User:Keny – MediaWiki message delivery (diskuse) 14. 3. 2021, 23:36 (CET)
Nadpisy
Przeczytaj Nápověda:Jak_editovat_stránku#Nadpisy albo jak nie rozumiesz tak https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Formatting/pl – Keny (diskuse) 16. 3. 2021, 13:41 (CET)
Pociągi
Cześć,
Dziś byłem na dworcu i pytałem czy jest kontrola C - 19 w pociągu między stacjami Międzylesie - Lichkov? Nie ma. Zobaczymy jak wygląda sytuacja w piątek i w niedzielę kiedy będę wracał. Wydaje mi się, że i Czesi i Polacy w ruchu granicznym nieoficjalnie przymknęli na to oko tak żeby np mały ruch graniczny mógł funkcjonować. Mimo tego nawet jeśli jest jakaś kontrola I nawet jeśli udzielili by mi kwarantannę to i tak mam to w nosie bo nikt przy zdrowym umyśle nie będzie kontrolować kilkunastu tysięcy ludzi objętych kwarantanną. Kto i jak ma to robić? Policja, Sanepid, Lekarze, StB?
Hej!
Co jest i ne jest już pzretłumaczone na polski…
Jest to tylko taka szybka lista, nie szablon! Dla tego są nie które non sensy (dwokrotnie suffix /pl)
Tłumaczenie…
Przygotowanie stron czynów do tłumaczenia jest bardziej wymagające niż tłumaczenie. Jeśli więc nudzisz się, ale boisz się na tym brać udział ze mną, możesz tłumaczyć strony tej fotoksiążki Tuwanakhy na język polski. Dostęp masz.
Tuwanakha wykorzystał sporo tekstu stąd, więc wyeliminuje to konieczność pisania stron o Setonie i historii ruchu woodcrafterskiego dla nowego tłumaczenia Zwóju. Wykorzystamy treść która jest już napisana. -- Keny (diskuse) 6. 9. 2022, 11:10 (CEST)