Stránka:svitek 1925.djvu/95

Z thewoodcraft.org
Verze z 3. 9. 2018, 21:26, kterou vytvořil Keny (diskuse | příspěvky) (→‎Zkontrolováno)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Tato stránka byla zkontrolována


Pokračování textu ze strany 94

…jaký to zástup opeřenců, s kterými se můžeme setkat v zimě. Z jara stále postupuje ptačí armáda. Špaček, drozd, červenka, černohlávek, slavík, rehkové, hrdlička, skorec, kachny a husy divoké nás navštíví už v březnu nebo začátkem dubna. Až do konce května bychom mohli vítat hosty. Než se dáte do studia ptáků, opatřte si polní kukátko či triedr, velmi vám pomůže. Dělejte si poznámky o tom, co vidíte, neboť žijete-li na venkově, můžete získati si pěknou zkušenost o ptácích, máte-li záznamy o příletu, hnízdění, výchově mláďat, způsobu letu atd. aspoň deseti různých ptáků za rok. Orlí péro získáváte za znalost 50 ptačích hlasů. Také jako fotografové můžete se pokusiti o pěknou soutěž: fotografii většího ptáka sedícího na hnízdě. Nebo obrázek ptačího tance nebo hry lásky (na př. káněte v letu), zápasů samečků (rehka, tetřeva), „tokání“ některého ptáka (pěnkavy atd.).

Nepřehlédněte mistrovství ptáčníka za osm zkoušek z dvanácti. Kdo je mistrem ptáčníkem, nemá už daleko k mistrovství „Ochránce přírody (konservatora)” a „Moudrého zálesáka“. Podívejte se dozadu.

Nejsnáze se seznámíte s květinami a tak také by mohl získat každý hoch nebo děvče své prvé orlí péro, poctivě vydobyté. Květiny možno vzít domů, prohlédnout, nakreslit. Ale vždycky lépe ..text pokračuje