Stránka:svitek 1925.djvu/47

Z thewoodcraft.org
Verze z 3. 9. 2018, 23:53, kterou vytvořil Keny (diskuse | příspěvky) (→‎Zkontrolováno)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Tato stránka byla zkontrolována


Pokračování textu ze strany 46

… s to tu a tu věc vykonat, cvič se. Neustupuj. Nemožnosti to nejsou, když jiní se jich zmocnili. Usiluj a budeš vítězem!

Tato Kniha Orlích Per může ti být příručkou tvého života. Život má smysl sebezdokonalováním. Zde se ti otvírá cesta: Kudy jíti? Kam stoupati? Po jakých stupínkách?

Měř svoji zdatnost. Jsi dnes dále než včera? Za týden, za měsíc, za rok, kolik orlích per jsi získal?

Nikdo ti je třebas ani neudělí, jsi-li sám jako Thoreau v lesích, ale ty víš, že orlích per jsi zasloužil, ty dovedeš kdykoliv to dokázat, ty mnoho znáš, čím stoupl jsi svým člověčenstvím a čím pomoci můžeš druhým – díky této cestě, tak dobře značené, po níž možno stoupati sám.

Tato kniha je školou života, školou zkušenosti. Tato kniha pro učitele a život podle ní dětem – jak krásná by to byla škola!

Což teprve pak, když je tu kmen mladých lidí a vůdce s nimi! Pak vesele mohou závodit s prostorem a časem a získávati si cen. To povzbudí, to podnítí, když i druhý se snaží. Pomohou si navzájem, ukáží. Cesta za orlími péry je veselá a udržuje společnost. Kmenové zřízení woodcrafterů je nejdokonalejší společenské zřízení pro tuto cestu. „Woodcraft is Lifecraft“, Lesní Moudrost jest moudrostí života, a kde je pravý život společenský, ..text pokračuje