Milíčův dům

Z thewoodcraft.org
Verze k tisku již není podporovaná a může obsahovat chyby s vykreslováním. Aktualizujte si prosím záložky ve svém prohlížeči a použijte prosím zabudovanou funkci prohlížeče pro tisknutí.
Chlapci při tkaní, 1934

Milíčův dům byl oficiálně útulkem pro mládež na Žižkově spravovaný Spolkem „Přátelé mládeže“ od roku 1933. Milíčův dům vedl ředitel Přemysl Pitter za pomoci Ferdinanda Krcha, Olgy Fierzové a dalších do roku 1951. Dnes je zde mateřská školka.

Projektem Družstva Walden je pomoc dětem z Milíčova domu. Zde byl původcem myšlenky Miloš Seifert, který udržoval s Pittrem i ostatními dlouholeté přátelské vztahy. Počátkem 30. let psal do časopisu Sbratření a podporoval Milíčův dům i finančně. Woodcrafteři Tonča Bukovanská, Míla Vavrda a Zdeněk Teichman zde pomáhají s mládeží z žižkovské periferie podle svých možností a zkušeností plně v Setonově duchu. Jsou zde dokonce založeny woodcrafterské družiny. Spolupráce trvá až do Pittrovy emigrace z Československa roku 1951.

Miloš Seifert odkázal Milíčovu domu celý svůj majetek. Spolku „Přátelé mládeže“ v Praze je vyplaceno 232.330, 50 K na činnost Milíčova domu.[1]