Kategorie:CFG

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search

Jádro skupiny organizátorů, která se sešla 22.3.1911, aby zaločila dívčí alternativu k BSA tvořil rodinný klan Gulickových a Farnsworthových, který se specializoval na organizaci dívčích táborů v oblasti na severu Appalačského pohoří.

První tábory, se zde objevily na přelomu 19. a 20. století byly většinou určeny pro chlapce, ale pravděpodobně úplně první letní tábor zde zřídila u jezera Halls Lake nedaleko West Newbury, ve Vermontu, jistá Julia H. Farwell[1] – pro děvčata.

Většinou šlo o studentky The Castle School z Tarrytownu ve státě New York, kde Julia H. Farwell pracovala jako učitelka. I když úplně přesné datum založení tábora není známé, inzerát v New York Times z r. 1909, uvádí že tento tábor existuje již dvacátým rokem. Pokud by to byla pravda, pak by to znamenalo, že se zde poprvé tábořilo r. 1889.

Tábor pod jejím vedením fungoval 29 let. R. 1918 ho prodala a právě tehdy změnil svoje současné jméno na Camp Farwell (Původně se jmenoval "Miss Farwell's Camp for Girls"). Zprávu o úmrtí Julie (Juma) H. Farwell přinesly New York Times dne 23 listopadu 1925, na straně 2

Většina táborů v této oblasti ale vznikla až po r. 1902.

1902 dívčí tábor Camp Wyonegonic v Maine

První tábor pro chlapce Camp Moosilauke, na břehu jezera Upper Baker Pond, nedaleko Orfordu v New Hampshire, zde zřídil r. 1904 Virgil Prettyman (1874 – 13.10.1957). Absolvent West College roku 1892, který byl ředitelem (headmaster) Horace Mann School v Riverdale, NY. Učitelé z tohoto ústavu zde během léta pracovali jako lektoři.

Prettyman patřil r.1912 mezi členy sněmu Organizace:Camp Fire Girls. Později školu opustil a organizace tábora se stala jeho primárním zaměstnáním. R. 1938 ho od něj odkoupil Gordon "Moode" Miller, dlouholetý athletic director na Horace Mann School a tábor dnes patří k nejstarším dodnes fungujícím soukromým letním táborům ve Spojených státech.

Prettyman, poté co tábor prodal se začal věnovat byznysu a po 2. světové válce patřil mezi poradce prezidenta Eisenhowera.

R. 1905 manželé Gulickovi (Edward Gulick s Hariettou) rozjeli tábor Camp Aloha.

Od r. 1906 začal fungovat na břehu jezera Fairlee letní tábor YMCA, pod patronací Dr. Gardnera Cobba a Julie Billings, vdovy po Fredericku Billingsovi, který byl v letech 1879 – 1881 prezidentem Northern Pacific Railway. Tábor nesl na jeho počest jméno Camp Billings, protože vdova významně přispívala na jeho provoz.

Campanoosuc (1907) v Thetford Centre

Od roku 1908 začal fungovat u jezera Fairlle další tábor Camp Big Pine (později přejmenovaný na Veenadeewin). U Thetfordu zřídila švagrová Harrietty Gulick Ellen s Hariettiným bratrem Charlesem Farnswotrhem Camp Hanoum a nedaleko Wentworthu v témže roce začal fungovat Camp Pemigewasset, který rozjeli bratři Fauverovi Edgar a Edwin se svým kamarádem Dudley Reedem.

Sestra Elleny založila r. 1915 u jezera Fairlee r. 1915 Aloha Hive, pro mladší dívky.

V r. 1922 Carol Gulick Hulbert s manželem Chaunceym otevřeli Camp Lanakilla na jezeře Morey

Na jezeře Morey: Honomoka (1910)

Na jezeře Fairlee Shanty Shane (dnes Ohana 1911)
Larry Coffin

http://www.vnews.com/Archives/2013/08/camphistory-vn-081013

http://larrycoffin.blogspot.com/2010/07/

  • Julia Hutchins Farwell se narodila r. 1855 a vyrůstala jako jedináček nedaleko Wells River. Jako jedna ze tří žen z Newbury v 19. století dosáhla vysokoškolského vzdělání. Svá studa začala v Mt. Holyoke Seminary. Pak pracovala čtyři roky na parochial school na Long Islandu, než odjela studovat do Německa. Po návratu studovala rok na Radcliffe University a studia nakonec dokončila na Barnard College. O rok později získala titul MA na Columbia College. Následujících 23 let pak učila na dívčí škole slečny Masonové (Miss Mason's School for Girls), známé také jako The Castle School. https://farwell.com/history-julia-farwell/
  • Media in category "CFG"

    This category contains only the following file.