John L. Alexander

From thewoodcraft.org
Revision as of 11:33, 7 October 2019 by Keny (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

John L. Alexander (*1878 †1932)

Narodil se v Arbroath ve Skotsku. VYstudoval Ursinus College v Pensylvánii a později pokračoval ve studiu na University of Chicago.

V Sophomore year(?) byl vítězem ceny Anglické literatury. Byl prezidentem Staff Literary Society, redaktorem College Weekly a Junior Annual. Oceněnž jako student cenou "Summa cum laude"

V Seniorských letech byl prezidentem College YMCA. Po studiích zastával následující pozice: byl hlavním sekretářem YMCA, v Oil City, Pa, v Industrial Association od Spring Forge, Pa. byl tajemníkem pro chlapce u Philadelphia Central Association, a od června 1910 sekretářem BSA.

Orientoval se především na studiu samosprávy u chlapeckých skupin a klubů. A v této souvislosti udržoval kontakty s organizacemi mimo Asssociaci. Byl hlavou Knights of King Arthur pro stát Pensylvánie. V Pilgrim Fraternity sloužil jako sekretář Atletické ligy nedělních škol., byl viceprezidentem Brotherhood of ANdrew and Philip, a člrnrm výkonné komise the Big Brother Movement. a člen Unietd Presbyterian Men’s Leagues.

V r. 1910 byl tajemníkem a váčelníkem pro práci s chlapci v International Council of the Brotherhood of Andrew and Philip, tajemníkem Boys’ Secretaries Association of North America a psal pro Westminster Teacher nějaké publikace.

Editor a Superintendent Secondary Division International Sunday School Association.

V roce 1911 vydal ilustrovanou brožuru Boy Scouts[1]

Velice aktivně publikoval v letech 1910-1922, poté se odmlčel. Poslední co napsal, byla útlá brožura Is youth in revolt?[2], která vyšla r. 1926

John L. Alexander na tablu z r. 1923 v dolní řadě, třetí zleva.
  1. John L. ALexander:Boy Scouts ,Niagara Litho Co., Buffalo (NY) for Minute Tapioca 1911; Barevné ilustrace Gordon Grant, černobílé W.W. Denslow; Dá se koupit v elektronické formě.
  2. John L. Alexander: Is youth in revolt?, Elgin III., Tabloid Press, 1926. (31 stran) OCLC 26224125