Diskuse s uživatelem:Tuwanakha

Z thewoodcraft.org
Verze z 28. 11. 2016, 22:45, kterou vytvořil Keny (diskuse | příspěvky) (→‎Doporučení pro editaci vytaženého textu.)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Vítej ve wiki portálu thewoodcraft.org! Doufáme, že tady a najdeš informace, které tě budou zajímat a časem sám budeš chtít pomoci. Proto je pro seznámení s wiki a jejími možnostmi nejlepší nakouknout nejdřív do nápovědy.

Jinak toto je tvoje diskuzní stránka. Pokud si sem někdo něco napíše, tak se ti ihned po tvém přihlášení do wiki začne na jejích stránkách zobrazovat upozornění, dokud si to nepřečteš. Totéž platí i pro diskuzní stránky ostatních uživatelů.

Pokud ale budeš chtít někomu napsat tak, aby obdržel zprávu pokud možno ihned, využij volbu "Poslat email", která se v menu objeví při otevření jeho diskuzní, či uživatelské stránky.

Aktuální přehled registrovaných uživatelů najdeš mezi speciálními stránkami viz Special:Userlist Keny (diskuse) 4. 9. 2016, 21:18 (CEST)

Organizace

Do stránky ke kategorii Kategorie:Organizace jsem šoupnul seznam organizací z wikipedie - co je červené zatím neexistuje. Co existuje, je kagorizováno a zpracováno parserem, je vidět dole.

Vysvětlení: To co je v tom seznamu v kategorii dole kurzívou je kategorizovaný redirekt.

Keny (diskuse) 7. 9. 2016, 11:17 (CEST)

Diskuze

Tyhle příspěvky jsem ti napsal pro ukázku abys viděl jak to funguje, když se ti objeví něco na diskuzní stránce. Signatura za diskuzním příspěvkem se dělá přes sérii znaků tilda (~) Když dáš čtyři za sebou, tak se přidá kromě tvého podpisu i časové razítko.

Diskuzní příspěvky jinak můžeš dle libosti mazat, pokud uznáš za vhodné že již jsou pasé, či jinak formátovat - např. pomocí odsazení (to se dělá dvojtečkama na začátku řádku - čím větší počet dvojteček, tím větší odsazení. Kupř. signatura za tímto odstavcem byla vytvořena čtyřmi dvojtečkami a čtyřmi tildami.

Keny (diskuse) 7. 9. 2016, 11:23 (CEST)

Tip

  • Pokud upravuješ již existující stránku a změna není natolik zásadní aby musela být nutně zobrazena v přehledu posledních změn, tak zaškrtni před uložením změn checkbox, že jde o malou editaci. Ty se pak zobrazují, jen pokud to někoho zajímá na základě nastavení zobrazovacího filtru. (Přidávám signatury přes tři dvojetčky a tři tildy)
Keny (diskuse)
Keny (diskuse) 28. 11. 2016, 21:58 (CET)

Weinzetl

V hesle Vojtěch Trnka - Beejeegash je zmiňován nějaký Weinzetl, s přezdívkou Šíp. Jaké bylo jeho celé jméno? Keny (diskuse) 22. 9. 2016, 22:26 (CEST)

opraveno- Šíp byla původní přezdívka Vojty Trnky-Beejeegashe. Weizetl, též někde Weinzettl - nevím, nikde se křestní jméno neuvádí, nebo jsem ho zatím nenašel. Přitom šlo o velmi významnou osobu, při odchodu MS z LLM v roce 1924 přešel s celým kmenem do LpVP.

kmen Mohavků

Na stránce hesla Marie Šimsová - Rorejs je zmínka, že vedla kmen Mohavků. Kde?

Doplňuji za název kmene do závorky i místo působení, abych tím omezil případné duplicity a záměny. Keny (diskuse) 23. 9. 2016, 21:10 (CEST)

- v Křížatkách u Berouna, kde žila. Její bratři byli také woodcrafteři, Tegumaj pak přešel do ISAW.

Humplík - lesní jméno

To jméno pochází z Knihy džunglí. Ale to asi víš. U nás se uvádí jako Wantola. Variantu Wontola jsi našel kde? Já pouze tady https://fr.wikipedia.org/wiki/Nom_de_jungle Keny (diskuse) 12. 10. 2016, 21:59 (CEST)

On se takhle podepisoval na Hlasatelích, které odesílal jako jednatel LČW, bral jsem to tedy tak, že je to jeho vlastní pravopis jména.
Ok. To je směrodatné. Keny (diskuse) 13. 10. 2016, 20:20 (CEST)

E.T.Seton link

Používej prosím místo Seton, E.T.Seton, nebo Ernest Thompson Seton pouze ETS - je to redirekt na Ernest Thompson Seton - Black Wolf. Keny (diskuse) 17. 10. 2016, 21:17 (CEST)

Doporučení pro editaci vytaženého textu.

Text který je ve francouzských uvozovkách '»text«' dávám jako kurzivu takto: »text«

Text který je zvýrazněný odsazením písmem, takto 't e x t' zvýrazňuji tučně takto: text

Text, který byl v originále rozdělen rozdělovníky sceluji.

Pokud text pokračuje na další straně, přidávám za něj šablonu {{next}}

Je-li na konci slovo rozdělené rozdělovníkem, tak ho scelím.

To jen tak letmo co mne napadá. Jinak díky, že jsi se rovněž vrhnul na tu korekturu. Občas tam zůstávají velice zákeřné bílé znaky (co nejsou vidět, mezery, konce řádků, atp.) které se pak projeví třeba divným dělením odstavců a tak. Ty se samozřejmně odstraní. Pro rychlé vykopírování znaků které se moc často nevyskytují, je k dispozici stránka Jak převádět text do elektronické formy - odtamtud je lze kopírovat. Keny (diskuse) 26. 10. 2016, 21:14 (CEST)

Ještě doplňující informace, jak je to se šablonami {{next}} a {{from}}. Tyto šablony primárně vznikly kvůli textům, které pokračují až ob několik stránek. Takže pokud odstavec na straně 2 pokračuje až na straně 4, tak se na konec stránky umístí {{next|4}} a na začátek strany 4 {{from|2}}. U stránek, které jdou po sobě to není nutné. Aby ta šablona nedělala problém při sestavování komplexní knihy, je vhodné ji vložit jako obsah tagu <noinclude>{{next|2}}</noinclude>.

--- NOVÁK - Uf! Je to únavné. Ale snad jsem Ti trochu pomohl to urychlit :-D

To víš že jo. Každá, byť jen drobná editace nesmírně pomáhá - co jedno oko nezachytí, to uvidí jiné. Jinak přidal jsem pro substituci šablonu {{CONT}} pro kontinuální pokračování textu a původní šablona {{NEXT}} se použije, pokud následuje další odstavec. Pokud text pokračuje novým oddílem, pokračování se nevkládá.
Keny (diskuse) 28. 11. 2016, 22:45 (CET)

Bibliografie a odkazy na ni

Rozšířil jsem článek Uživatel:Keny/_Jak_převádět_text_do_elektronické_formy o část, která pojednává o tom jak pracovat s bibliografickými záznamy. Cílem je soustředit v rámci kategorie Kategorie:Bibliografie (sama je kategorizována pod Historii záznamy o existující literatuře, ze kterých se čerpá v textu. A zároveň ujednotit formu jak psát příslušné odkazy v textu. Stránka s bibliografickým záznamem mi přijde jako optimální prostor pro umístění recenze, citací a případných komentářů k dílu. Keny (diskuse) 26. 11. 2016, 14:49 (CET)