Stránka:svitek 1925.djvu/62

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search
Tato stránka byla zkontrolována


Continue from page 61

… úvozy, poli a lesy. Našimi místy skalpování není Raněné Koleno nebo Tippecanoe[1], v údolích Velkého Rohu nebo Wallowa, ale v našich vlastních duších.

Vykonali-li jsme výkon a nedotkli se poraženého nepřítele strachu, nelaskavosti, prostořekosti, nepořádnosti, nesvědomitosti, nevědomosti, lenosti, sobeckosti, samolibosti, žárlivosti nebo pýchy, nezasloužíme si orlího péra. Nedotkli-li jsme se poraženého nepřítele v sobě za ohně každodenního zaměstnání a denních vlivů, nemáme práva nositi symbol orlího péra.

Porazil jsi nepřítele nevkusu a nedbalosti, udělav tuto desku symbolem ohně? Dotkl jsi se nepřátel lenosti, nepěknosti a netrpělivosti, když jsi žádal o orlí péro za síťování? Uvázal jsi kamarádství a dobrou náladu do svých uzlů? Ne-li, nezasloužil jsi si uznání.

Když jsi počítal jehličky svého bratříčka smrčka, povšiml jsi si, jak pracuje přes všecka sukovitá nedorozumění a nesnáze v dokonalý sloup svého jádrového dřeva? Objevil jsi jeho prostý směr a cíl života? Šeptaly lekníny své tajemství žití, když jsi zaplul svým člunem mezi ně a hledal nové vodní květiny do seznamu svých známých ? Udělala ona tvoje pocta za běh tvoje nohy „šťastnými", ..text continues

  1. Čti knížku „Indián“.