Stránka:svitek 1925.djvu/149

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search
Tato stránka byla zkontrolována


Continue from page 148

…ptáků, a opatřenou vodou (aspoň ptačí koupel) – čin. Se 40 ptačími budkami na tom místě a používanými ke hnízdění aspoň 20 druhy ptáků – velký čin.

Udělatí hnízda pro vlaštovky a umístiti je správně – čin. Za úspěch se považuje, když aspoň 3 páry vlašťovek se v nich usadí. Když pro 6 párů vlašťovek – velký čin.

Udělati umělý dutý strom s hnízdišti pro různé druhy divokých zvířat, aby aspoň 6 různých druhů zvířat (nepočítaje hmyz) se v ních usadilo, buď hnízdilo nebo přes zimu se tam ukrývalo – čin. Totéž, ale 12 druhů použilo stromu; musí být aspoň 5 m vysoký a tak velký, aby pozorovatel mohl dovnitř – velký čin.

Rybník nebo jezírka uvést do takového stavu (rákosí a jiné rostliny tam udržet), aby je navštívilo aspoň 6 druhů divokých vodních ptáků (kachny, husy a j.) a zde hnízdilo – čin; když 12 druhů – velký čin.

Po 3 měsíce udržovat krmiště, která navštíví aspoň 6 druhů ptáků a zaznamenat si, kdy se který druh prvně objevil – čin; když po 6 měsíců, z toho 3 měsíce zimní, a krmiště použije aspoň 10 druhů – velký čin.

ZDRAVÍ

Ztráviti 30 dní za sebou venku, nikdy nespati pod střechou, nýbrž ve stanu – čin; 60 nocí za ..text continues