Kategorie:Seton Indians

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search

První táboření Seton Indians se konalo o velikonocích r. 1902. Tehdy si tak ovšem ještě neříkali.

Rubrika, která začala vycházet od května 1902 v magazínu The Ladies' Home Journal, byla ohlášena v dubnu pod názvem Ernest Thompson Seton's Boys (Chlapci Ernesta Thompsona Setona).

První noticku, ve které se píše jak v různých koutech země spontánně vznikají nové tlupy Setonových indošů (Seton Injuns) publikoval The Brooklyn Daily Eagle v pátek 19. září 1902.

Setonovi nepochybně lichotilo, že si tak chlapci sami říkají. Takže hned v prvním knižním (či snad lépe – sešitovém) vydání Svitku z r. 1903, v kapitole s názvem Totem píše že:

The totem of the whole nation of Seton Indians (as they have called themselves) is the White or Silver Buffalo.[1]

Šlo tedy spíš o spontánní uznání Setonovy autority ze strany chlapců, než o skutečnou organizaci, která by měla nějaký svůj organizační aparát (náčelníka, písmáka, atp.). Každý kmen existoval zcela samostatně – ostatně, to byla i Setonova vize, aby si chlapci řešili vše sami mezi sebou.

Podle daných pravidel "hry" si mohl náčelník kmene jmenovat do pozice medicinmana (rádce) libovolnou osobu bez ohledu na její věk – Seton zde uvádí, že si takto u jednoho kmene vybral náčelník na tuto pozici vlastní matku[2].

5. vydání Svitku (vyšlo v r. 1906) již hovoří o národu woodcrafterských indiánů (Woodcraft Indians) – a původní označení Seton Indians se zmiňuje pouze v minulém čase.

Do roku 1906 vznikly tyto Setonem uznané kmeny:

1902 
Blue Bufallo (Summit, N.J.), Flying Eagles (Rutheford, N.J.), Horned Kingbirds
1903 
Sinawa (Cos Cob), Red Trailers (Montclair, N.J.)
1904 
Blue Herons, Silver Foxes, Owenokes (Greenwich)
1905 
Moon Band

Setting Sun (Riverside), Quopocks (Mianus), Mohegans (Port Chester) (Greenwich)


  1. Totemem celého národa Setonových indiánů (jak sami sebe nazývají) je bílý resp. stříbrný bizon
  2. Od 4. vydání Svitku, které vyšlo v červnu 1905 jako článek v časopise Association Boys už nepovažoval Seton za nutné tuto zmínku dále uvádět. Pouze uvádí (v závorce), že Medicinmanem je dospělý.

Pages in category "Seton Indians"

The following 8 pages are in this category, out of 8 total.