Charles Hallock

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search

Charles Hallock (13.3.1834 – 2.12.1917) byl americký novinář, vydavatel a vizionář.

Narodil se v New Yorku. Po ukončení studí v r. 1854 pracoval dva roky jako pomocník šéfredaktora deníku New Haven Register, pak se osamostatnil a ve spolupráci se svým otcem vydával v letech 1856-62 New York Journal of Commerce.

Přispíval také do Harper's magazine, The New York Times a The Evening Post. Než založil magazín Forest and Stream, pracoval jako finanční redaktor Harper's Weekly.

Byl vášnivým rybářem, který každoročně trávil několik měsíců v divočině putováním za rybami, ať již v kánoi či na koni.

V roce 1873 mu vyšla kniha "Fishing Touring" ("Rybářská turistika")

Kniha šla zřejmě na dračku a poskytla mu dostatečně velký obnos na to, aby rozjel nový magazín, orientovaný na lovce.

Jeho cílem bylo propagovat aktivní rekreaci v přírodě, kterou si představoval jako cestování panenskou divočinou, s mininálním vybavením, do kterého v prvé řadě patřil rybářský prut a lovecká puška.

R. 1877 vydal další knihu "Sportsman's Gazetter", Byl s počtěm 900 stran textu bezkonkurenčně nejrozsáhlejší příručkou o sportovním rybaření, která popisovala víc než 300 druhů ryb. Její součástí byla také kapitola s názvem Woodcraft[1], obsahující základní tipy pro začínající lovce.

V roce 1878 vydal "Hallock's American Club List and Sportsman's Glossary", ze které plyne fakt, že před rokem 1881 existovalo v USA 390[2] lokálních klubů sportsmanů, které o sobě dávaly vědět na stránkách magazínů Forest and Stream a American Sportsman.

V roce 1880 vydal knihu "The Dog Fanciers Directory and Medical Guide". A v témže roce naplno rozjel svůj nový projekt.

charles hallock 1895.jpg
Charles Hallock kolem r.1912

Jeho záměrem bylo vybudovat v severozápadní Minesotě, kterou poprvé navštívil v r.1875, na okraji divočiny hotel pro lovce z východního pobřeží. R. 1879 založil v Kittson County osadu, kterí dnes nese jeho jméno a magazín Forest and Stream prodal George Bird Grinnellovi, který patřil mezi stálé přispěvatele od založení magazínu v r. 1873.

Spojil síly se švédským právníkem z Uppsaly Johnem Swainsonem a společně začali shromažďovat finanční prostředky na realizaci tohoto projektu. Podařilo se jim záskat několik tisíc dolarů od lidí ze St. Louis, Monroe. Michiganu a Philadephie. Hallock lámal i známého mecenáše Carnegieho, ale ten se z toho po návštěvě této lokality vycukal.

Hotel byl dokončen r. 1880 a stál 12 tisíc dolarů. Osada se utěšeně rozrůstala. Mnozí z lovců si zde v ůdolí řeky postavili svoje letní chaty a v roce 1887 byla osada založená Hallockem prohlášena za město.

Ale provozní náklady hotelu byly příliš vysoké. Na štědrý den r.1892 byl hotel zničen požárem. Budova nebyla pojištěna a Hallock už neměl dostatek prostředků na to, aby ho obnovil.

Odkazy

  • The sportsman's gazetteer, str.637–652 Na straně 643 je návod jak získat oheň třením dřev bez sirek.
  • Roku 1891 publikoval podobný seznam William Wildwood ve své publikaci Sportsman's Directory. V té době již existovalo 950 klubů ve 30 státech a teritoriích USA.