Šablona:pages

From thewoodcraft.org
Jump to navigation Jump to search
[edit]

Template-info.svg Dokumentace


Tato šablona používá velmi složitou syntaxi nebo funkce parseru. Nepokoušejte se kód měnit, nejste-li si naprosto jisti, co děláte; pokud editace způsobí nečekané následky, urychleně ji vraťte. Veškeré experimenty byste měli provádět na pískovišti nebo ve svém uživatelském prostoru a nikoli zde.

Parametrizovaná šablona pro generování obsahu knih.

Parametry

Šablona vznikla jako náhrada za nefunkční tag <pages /> rozšíření ProofreadPage, proto její parametry víceméně kopírují jeho parametry. Až na parametr index. U této šablony se automaticky předpokládá, že základním vstupním parametrem je název elektronické knihy, zpracované přes rozšíření ProofreadPage.

PoznámkaSeznam všech knih najdete na speciální stránce Special:IndexPages (v globálním menu Knihovna).
title 
Tento parametr umožňuje nastavit výchozí Titulek stránky, který jinak vychází z názvu stránky (tento parametr původní element pages nemá!!!)
from 
Číslo první stránky, kterou má začínat vybraný obsah
to 
Číslo první stránky, kterou má vybraný obsah končit
fromsection 
Pokud mají includované stránky obsah rozdělený na sekce, lze pomocí tohoto parametru určit od které z nich se má začít obsah extrahovat (tento parametr využívá rozšíření LabeledSectionTransclusion)
tosection 
Pokud mají includované stránky obsah rozdělený na sekce, lze pomocí tohoto parametru určit která z nich už do výběru nepatří (tento parametr využívá rozšíření LabeledSectionTransclusion)
onlysection 
Pokud mají includované stránky obsah rozdělený na sekce, lze pomocí tohoto parametru určit která z nich se má ze stránky vytahovat (tento parametr využívá rozšíření LabeledSectionTransclusion)
step 
Lze využít u dokumentů, jejichž obsah kontinuálně pokračuje na sudých a lichých stránkách (výchozí hodnota je 1)
exlude 
Obsahuje řetězec, kterým lze určit stránky, které se mají při zpracování přeskočit. Tvoří jej čísla stránek, oddělená čárkou. Jsou-li oddělena polčkou, je to zpracované jako rozsah.

Použití

Příklad
{{pages|roll_1906.djvu
|from = 1
|to = 78
}}

Výsledek je stejný, jako kdybychom použili

<pages index="roll_1906.djvu" from="1" to="78">